4 nippi, et hoida telefoni aku heas füüsilises vormis

Ükskõik millise tegevuse puhul, algab kõik ühest asjast. Alustamisest. Ja kogu protsess sõltub järjepidevusest. Pole väga palju paremat asja kui head harjumused, kusjuures harjumuse saab välja kujundada juba 21 päevaga. 

Head harjumused, võivad oluliselt paremini säilitada sinu telefoni aku mahutavust. See tähendab, et pead seda harvem laadima, see kestab kauem ja seadet kunagi müües, saad selle eest rohkem raha. 

Tee alati uuendused kohe ära 

Viimane versioon tarkvarast on tavaliselt kõige efektiivsem ja optimaalseim. Selleapärast tasub uuendused esimesel võimalusel ära teha. 

Iga laadimine loeb

Kui sa laed telefoni aku 10% pealt 100ni, siis see on üks laadimiskord. Kui sa laed kaks korda 60% pealt 100ni, siis see on samuti üks laadimiskord ja aku mahutavus väheneb natukene iga laadimiskorraga. Sellepärast ei tasu igal võimalusel oma telefoni laadima panna, kui selleks tegelikult puudub vajadus. 

Ekraanivalgus madalaks

Mida madalama intensiivsusega sinu telefoni aku tühjeneb, seda vähem see kahjustab mahutavust. Selleks tasub harjutada ennast mitte ülemäära ereda ekraaniga ja kasutada võimalusel wifi ühendust, mitte andmesidet. Sama lugu sinihambaga, kui ei kasuta siis lülita see välja. Ära lase rakendustel taustal töötada ja andmeid laadida. Nutitelefoni nutikust tasub kasutada just siis kui seda vaja on. Muul ajal raiskan see lihtsalt akut, nii pika- kui ka lühiajaliselt. 

Kasuta optimeeritud laadimist 

See tähendab, et telefon laeb ennast optimaalses režiimis. Telefon õpib ära sinu laadimis- ja kasutamisharjumused ning laeb aku täis ainult siis kui on selleks vajadus ja õige moment. 

Meie sait kasutab cookies